Тикет на денот (понеделник, 17.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Викендот беше неверојатен, но пауза нема, па веќе од утре ќе се играат вонредните кола во некои лиги, а на програмата се и куповите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Виљареал – Осасуна – 1Х&0-2 @ 2.35 во Mozzart

За крај на ова коло во шпанската Ла Лига е оставен интересен натпревар. Можеби ова ќе беше дерби на колото ако не се играше Ел Класико. Виљареал во четвртокот победи во Виена и го осигура пласманот во нокаут фазата од конференциската Лига бидејќи имаат четири победи од четири натпревари. Сега им е многу важна Ла Лига каде што се обидуваат да не го изгубат чекорот со водечките екипи. Осасуна игра одлично на гости оваа сезона и покрај тоа што беа поразени на стартот од Бетис. Сепак овде очекуваме домаќините да земат барем еден бод, а притоа очекуваме и мал број погодоци. Наш предлог е 1Х&0-2 гола со квота 2.35 во Mozzart.

Анкарагучу – Фенербахче – ГГ3+ @ 1.95 во Bet365

За Фенербахче освојувањето на титулата е приоритет на сите сезони оваа сезона. Не успеаа да се пласираат во ЛШ како минатогодишни вицешампиони и сега се фокусирани на домашниот шампионат и покрај тоа што играат солидно во Лига Европа каде што освоија 10 бода во четири кола. Нешто послабо играат во турската Супер Лига, но имаат и заостанат натпревар. Домаќините се во долниот дел на табелата, веднаш над зоната за елиминација, а имаат освоено само седум бода од осум кола. Наш предлог е ГГ3+ со ковта 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*