Тикет на денот е-Спорт (16.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Третото коло од CCT North Europe Series #1 ќе реши многу дилеми, а пред сè ќе ни даде два сигурни патници во следната фаза кои ќе ги освојат првото и второто место во групната фаза со оглед на разликата на освоени поени.

Fnatic Rising – 00 Prospects – 1 @ 1.44 во Bet365

Fnatic имаше успешен старт со 2-0 против Ikla, а победничката серија ја продолжи против ex-Skade (2-0), додека 00 Prospects исто така запиша две победи, и тоа против Ecstatic и IntoTheBreach. Ова ќе биде нивна петта меѓусебна пресметка оваа сезона откако веќе играа четири пати и резултатот е 2-2. Последниот меч заврши со убедлива победа на Fnatic, а сега очекуваме уште еден возбудлив скандинавски дуел. Наш прелдог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

SC e-Sports – Nemiga Gaming – 1 @ 2.00 во 22Bet

Nemiga во јуни знаеше како да излезе на крај со SC e-Sports, но сега ситуацијата е поразлична бидејќи Nemiga запиша два тешки триумфи на последните пет дуели, додека SC e-Sports е во одлична форма и има пет победи по ред, па тешко дека ќе запре набрзо ако продолжи да игра на ваков начин. Ова е идеална шанса и за одмазда за поразот во јуни, па затоа ние предлагаме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*