Тикет на денот е-Спорт (13.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Многу работи станаа појасни по комплетирањето на првото коло на CCT North Europe Series #1, а денеска се играат дел од дуелите од втората рунда во која ќе ги добиеме првите тимови кои ќе бидат на чекор до пласман во следната фаза.

Tricked – SC e-Sports – 2 @ 2.00 во Bet365

Почеток од соништата има Tricked кој завчера го декласира 9Ine со 2-0 и така ја продолжи победничката серија на пет меча по ред. SC e-Sports малку се мачеше против Havu, но некако успеа да го реши со 2-1 и така да направи чекор напред во групната фаза. Овие тимови пред 10 дена се соочија еднаш, а тогаш славеше SC e-Sports и тоа беше големо изненадување, а ние се надеваме повторно на нешто слично, па затоа ви предлагаме 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

Ecstatic – Sangal – 2 @ 1.33 во 22Bet

Ecstatic загуби на почетокот на турнирот со 0-2 од 00 Prospects, а тоа беше уште еден доказ дека нешто не е како што треба во тимот затоа што губат веќе пет натпревари по ред и се наоѓаат во сериозна криза, а за разлика од нив Sangal по голема битка вчера беше поразен од Nemiga Gaming со 1-2, иако остави впечаток дека може да слави во дуелот, но сепак немаше доволно среќа. Исто така, германскиот тим има две победи во последната недела, па тоа е нешто позитивно за нив пред овој меч. Наш предлог е 2 со квота 1.33 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*