Тикет на денот (четврток, 13.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

После доста возбудливото издание на ЛШ ни следуваат натпреварите од Лига Европа и Конференциската лига каде што исто ќе имаме доста интересни натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Бетис – Рома – Х2&3+ @ 3.70 во Mozzart

Овие два тима се сретнаа и пред една недела, а тогаш Бетис можеби и неочекувано славеше на Олимпико со резултат од 1-2 бидејќи Римјаните се познати по фантастичните издание на домашен терен. Во овој момент екипата од Андалузија е на првото место на табелата со максимален број на бодови, а тоа значи и дека со евентуална победа на овој натпревар би обезбедиле пласман во нокаут фазата. Римјаните се во тешка ситуација и го имаат третото место на табелата со само три освоени бода. Во Серија А за време на редовното коло славеа против Лече, но за жал на тој дуел се повреди Дибала кој е голем фактор во овој тим. Сепак ние на овој натпревар решивме да типуваме Х2&3+ со одлична квота од 3.70 во Mozzart.

Трабзон – Монако – ГГ  @ 1.67 во Bet365

Екипата на Трабзон во минатата сезона стигна до титулата во Турција и тоа прв пат после 38 години и мора да признаеме дека беше големо изненадување. Благодарение на тоа стигнаа до квалификации за ЛШ, а беа елиминирани од Копенхаген, па мораше да се задоволат со учество во Лига Европа. После три изиграни кола се наоѓаат на третото место со само три освоени бода. Во првото коло беа поразени на гостувањето кај Ференцварош, а во второто коло без поголеми проблеми го совладаа тимот на Црвена Звезда. Монако од друга страна игра фантастично во домашното првенство, а се и во одлична форма со оглед на тоа што на последните пет натпревари запишаа пет победи. Ние овде веруваме дека двата тима ќе постигнат гол, а коефициентот за ГГ во Bet365 изнесува 1.67.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*