Тикет на денот е-Спорт (12.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Ова ќе биде уште еден ден со богата понуда од светот на е-Спортот, затоа што може да најдете натпревари од LoL, Dota 2, CS:GO, Rainbow Six, но ние ќе се фокусираме на CCT South Europe Series #1.

Zero Tenacity – X – 1 @ 1.72 во 22Bet

Првото коло на турнирот за некого беше среќно, но дел од тимовите не може да се пофалат со добри резултати. Иако се очекуваше пораз на X (0-2 од Goodjob), ретко кој очекуваше да биде понижен Zero Tenacity со 0-2 од ex-Skade. Иако ова е само почеток, сепак српско-косовската битка ќе биде интересна за сите љубители на CS:GO, а Zero Tenacity ќе сака да се врати во првата половина на табелата, како што беше планирано уште пред самиот старт. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во 22Bet.

Blink – Partizan – 2 @ 1.53 во Bet365

Blink беше декласиран во првото коло од Monte и тоа не беше посакуван старт за нив, но ништо подобро не помина ниту Partizan кој загуби од IKLA со 0-2, па може да се каже дека екипите се прилично израмнети. Албанскиот состав Blink е веќе во серија од пет порази во последниот месец и тоа на повеќе турнири, додека Partizan ќе се обиде да ја искористи кризата во нивните редови и да слави по петти пат месецов, откако претходно триумфираше на четири меча убедливо со по 2-0, а таа серија беше прекината вчера од Ikla. Ние предлагаме 2 со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*