Тикет на денот (среда, 12.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер завршува четвртото коло од ЛШ, па потоа ни следува двонеделна пауза. Групната фаза влегува во самиот финиш и секој бод е доста важен. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Спортинг – Марсеј – 1Х&0-3 @ 2.00 во Mozzart

Доста важен натпревар се игра во Лисабон. Оваа група е потполно изедначена, а неочекувано во водство е Спортинг со 6 бода и покрај убедлиов пораз во Марсеј пред осум дена. Тој триумф го врати Олимпик во игра после двата стартни порази. Спортинг има 6, Тотенхем и Ајнтрахт по 4, а Марсеј 3 бода. Се е возможно во трите преостанати кола, но победникот од овој натпревар своите шанси за плсман во нокаут фазата значително ќе ги максимизира. Францускиот вицешампион мора негде да го надомести поразот од Ајнтрахт, но во Лисабон нема да биде дефинитивно лесно. Ние типуваме на овој натпревар 1X&0-3 гола со квота 2.00 во Mozzart.

Бристол – Престон – Х2&0-2 @ 2.41 во Bet365

Заостанатиот натпревар од 9-то коло на англискиот Чемпионшип доаѓа во многу подобар момент за гостите отколку за домаќините. Престон со добри игри стигна до 8-та позиција, додека Бристол падна на 18-то место. Престон во првите седум кола беше без примен гол, а постигнаа само два. Пет пати играа без голови, но со минимален резултат го победија Лутон, а исто така и Ковентри. Домаќините се без победа веќе пет кола, а во тој временски интервал зедоа само еден бод. Ниту овде не очекуваме голови, па затоа се решивме да ви дадеме комбиниран предлог. Типуваме Х2&0-2 гола со квота 2.41 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.82

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*