Тикет на денот е-Спорт (11.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска треба да се комплетира првото коло на CCT South Europe Series #1, каде што веќе четири екипи се издвоија на самиот врв на табелата со по една победа.

Tricked – 9Ine – 1 @ 2.00 во Bet365

Иделна можност за Tricked да се реваншира за поразот од пред две години, а исто така сака да го искористи одличниот ритам од четири победи во последните пет меча и така да тргне со победа на турнирот, каде што ќе се обиде со победи во првите три кола да избори пласман во следната фаза. 9ine не е фаворит во овој меч и својата шанса за место во нокаут-фазата ќе ја бара во завршницата од групната фаза, иако и тоа е малку веројатно со оглед на фактот дека славеше само еднаш во последните четири дуели. Апсолутен фаворит за нас ќе биде Tricked, па затоа ви предлагаме 1 со квота 2.00 во Bet365.

sC e-Sports – Havu – 2 @ 1.44 во 22Bet

Ова ќе биде интересно дерби меѓу две квалитетни екипи, кои имаат голема шанса да се изборат за место во следната фаза од натпреварувањето, а најважно е турнирот да се почне со победа. SC e-Sports може да се пофали со три победи по ред, иако две побеа против Levadia која не е многу квалитетна екипа, додека Havu се судри со тимови како Ence и Copenhagen Flames кои успеа да ги совлада, а исто така запиша и уште два триумфи во последните пет меча. Наш предлог е 2 со коефициент 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.88

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*