Тикет на денот (вторник, 11.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Европските купови се играат по забрзан ритам, а причината е Мундијалот во Катар кој е пред нас. Вечер се игра првиот дел од 4-то коло на ЛШ, а ова е нашиот предлог тикет.

Динамо Загреб – Салзбург – 1Х&2+ @ 1.78 во Mozzart

Со тешки маки, Биковите ги добија Загрепчаните пред шест дена во Салзбург. Тие беа поразени од белата точка во финишот на натпреварот, а во судиското продолжение им беше поништен гол за изедначување поради оправданиот офсајд. Динамо во првото коло го победи Челзи, а Салзбург ремизираше против Милан. Во овој момент сите четири тимови од групата може да стигнат до нокаут фазата, а доста работи ќе се разјаснат после ова коло. Ние веруваме дека Динамо Загреб нема да биде поразен, па затоа се одлучивме да типуваме 1Х&2+ со квота 1.78 во Mozzart.

ПСЖ – Бенфика – 1Х&4+ @ 2.70 во Bet365

Орлите покажаа „заби“ против Парижаните и во првиот натпревар успеаа да останат непоразени. Овие две екипи се фаворити за пролаз во нокаут фазата, особено поради фактот дека го победија Јувентус. Бенфика е во предност со оглед на тоа што славеа во Торино, а ПСЖ има реми од Лисабон и шанса за победа на домашен терен. Се работи за две екипи кои играат ултраофанзивен фудбал, а за ПСЖ тоа не е ништо ново. Како и да е, овде се освен многу голови би било изненадување на овој натпревар. Ние ви предлагаме да изиграте 1Х&4+ со квота 2.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*