Тикет на денот е-Спорт (10.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Со натпреварите од CS:GO никогаш не е здодовно, а доказ за тоа ќе бидат и денешните пресметки од CCT Central Europe Series 3 Closed Qualifier, каде што најдобрите два тима од сите четири групи одат во плејофот, по што им следи по уште еден меч за место во нокаут-фазата.

Avangar – Anonymo – 1 @ 1.66 во Bet365

Avangar загуби во првото коло со убедливи 21-35 и се наоѓа на дното на табелата, па освен триумф во денешниот меч немаат друг избор, додека Anonymo е во идентична ситуација, иако во првиот дуел загуби со 33-44. Avangar, сепак, двапати му одржа лекција на Anonymo и веруваме дека тоа ќе се случи по третпат годинава со оглед на квалитетот кој го има составот на Avangar, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

Los Kogutos – BeyondPossible – 1 @ 1.44 во 22Bet

Los Kogutos доживеа непријатно изненадување на стартот на турнирот од Avez (27-32), иако неколу дена претходно му одржаа лекција, па денеска ќе го спасуваат настапот на турнирот со битка против бугарскиот состав на BeyondPossible, кој беше поразен од Onyx со 37-42. Овие екипи го играат првиот меѓусебен дуел, но сепак Los Kogutos делува како постабилен тим во моментов поради резултатите на останатите турнири и затоа ние предлагаме 1 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*