Тикет на денот е-Спорт (09.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на репертоар ни е Brasileirão 2022 – Stage 3 во Rainbow Six, кој дефинитивно нема да ве разочара и ќе понуди интересни дуели.

Black Dragon – Team One – 1 @ 1.57 во Bet365

Последното коло не треба да смени премногу работи, иако двете екипи имаат голем влог затоа што Black Dragon е на делба на првата позиција и мора да победи за да заврши пред w7m, додека Team One се надева на триумф и скок во топ-4, иако нема да биде воопшто лесно такво нешто. Интересно е тоа што овие тимови одиграа дури пет меча во последните 12 месеци, а трипати славеше Team One, но сепак Black Dragon сака да се одмазди за поразот на истиот турнир, но во Stage 2. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Team Liquid – Faze Clan – 1 @ 2.00 во 22Bet

Team Liquid со 14 бодови се наоѓа на четвртата позиција, додека еден бод повеќе има Faze Clan, кој се надева на скок до првата позиција, иако тоа во моментов е малку веројатно затоа што w7m и Black Dragons се во далеку подобра позиција. Team Liquid се покажа како тим на кој му оди подобро во меѓусебните дуели за разлика од Faze Clan, па со четири победи на последните четири меча ја добива фаворитската улога и за овој натпревар. Наш предлог е 1 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*