Тикет на денот (понеделник, 10.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата е нешто послаба за разлика од претходните денови, но ние сепак се потрудивме да составиме тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Нотингем Форест – Астон Вила – 1Х&0-2 @ 2.60 во Mozzart

Шумарите после 23 години повторно се во Премиер лгиата и одма сфатија каква е разликата помеѓу Чемпионшип и елитата. После поразот во Лестер минатиот понеделник, паднаа на последната позиција со само четири бода освоени од осум натпревар. Астон Вила ја поправи формата во претходните три кола, а тоа резулутираше со подобри резултати. Освоија пет бода, бидејќи два пати изиграа нерешено, а победија против Саутемптон со минимален резултат на домашен терен. Tипуваме 1Х&0-2 гола, а коефициентот е 2.60 во Mozzart.

Eлче – Мајорка – Х2&0-2 @ 2.05 во Bet365

Домаќините се во многу тешка ситуација после само седум изиграни натпревари во Ла Лига оваа сезона. Елче освои само еден бод, а дожиеа веќе шест порази. Постојат и објективни причини за тоа, пред се претешкиот распоред на стартот на првенство и натпреварите против Барселона, Виљареал, Бетис, Сосиедад и Билбао, а единствениот бод го освоија против Алмерија. Мајорка од друга страна игра доста цврсто и во првите седум кола примија само осум погодоци, благодарение на новиот голман. Овде веруваме дека гостите нема да бидат поразени, а приота не предвидуваме голем број погодоци. Типуваме Х2&0-2 гола со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*