Тикет на денот е-Спорт (07.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Три одиграни кола и само двајца сигурни патници во следната фаза на IEM Road to Rio 2022 European RMR A, додека останатите учесници ќе се одредуваат деновиве.

Team Spirit – Bad News Eagles – 2 @ 2.00 во 22Bet

Променливата игра на Team Spirit му го донесе петтото место на табелата, откако запишаа две победи против 1Win и GamerLegion, додека загубија од Sprout. Една позиција подолу е нивниот денешен ривал, Bad News Eagles кој изненади позитивно во последното коло, кога го урна Astralis и така дојде на чекор да се бори за позициите кои водат во следната фаза. Ова ќе биде прва меѓусебна пресметка на тимовите, а мора да признаеме дека албанскиот состав се наоѓа во фантастичен ритам и тоа го потврди против Astralis (16-3), па затоа наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во 22Bet.

Astralis – Forze – 1 @ 1.83 во Bet365

Тесен пораз на стартот од NiP, па сигурна победа против Eternal Fire и на крајот дебакл од Bad News Eagles (3-16) – вака изгледа патот на Astralis досега на турнирот во кој беше еден од фаворитите, но сега делува само како големо разочарување. Forze немаше среќа во првите две кола и загуби двапати со тесни резултати, односно 17-19 од Sprout и 14-16 од 1WIN, по што го декласира Ecstatic за да остане во игра. Сепак, ова е решавачки момент за двата тима, односно „сè или ништо“ бидејќи поразениот си оди дома, додека победникот ќе мора да одигра уште еден меч и да победи ако сака нокаут-фаза. Овие екипи годинава се соочија само еднаш и тогаш славеше Astralis со 2-0, а ние повторно очекуваме триумф за нив и враќање во реалноста. Ние предлагаме 1 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*