Тикет на денот (петок, 07.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

После уште една рунда во европските купови, клубовите се вртат кон домашните првенства. Пред нас е богат викенд, а овој петок е само вовед во тоа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Антверп – Ст. Трујден – 1Х&0-2 @ 2.27 во Mozzart

Aнтверп го доживеа првиот пораз во Жупиле лигата во последното коло на гостувањето кај Кортрајк. Тоа и не беше некој убедлив пораз, беше 2-1, но стигна после 9 врзани победи. И понатаму Антверп е на лидерското место на табелата, па сигурно фановите се максимално задоволни. Ст. Трујден е тим кој се уште нема пораз на гости. На пет натпревари има две победи и три реми, а противниците воопшто не беа наивни. Посебно фасцинира учинокот на одбраната бидејќи овој тим прими само еден гол. Ние овде очекуваме мирен натпревар и сметаме дека домаќините нема да бидат поразени. Типуваме 1Х&0-2 гола со квота 2.27 во Mozzart.

КПР – Ридинг – 1 @ 1.89 во Bet365

КПР запиша две фантастични победи и тоа само за четири дена каде што два пати гостуваше. Прво го победија Бристол Сити, а потоа и лидерот Шефилд, па останаа на само три бода разлика.  Интересно е дека освоија 10 бода на претходните четири дуели, па слободно може да констатираме дека се во одлична форма. Сега во гости им доаѓа Ридинг. Гостите имаат сосема добар учинок оваа сезона и многу подобар за разлика од претходната година кога се бореа за опстанок. Веруваме дека КПР на овој натпревар може да продолжат со фантстичните игри, па типуваме 1 со одлична квота од 1.89 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*