Бундеслига 9-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во Бундеслигата стигнавме до 9-то коло каде што не очекуваат доста интересни натпревари. Ние се потрудивме накратко да направиме најава и анализа за оваа рунда, а исто така и да ви дадеме предлог типови за сите натпревари.

Хофенхајм – Вердер – ГГ

Тимот на Хофенхајм игра солидно оваа сезона, но во последните два натпревари успеа да запише две реми. Противниците не беа воопшто наивни, но тоа не го оправдува воопшто овој неуспех. Вердер од друга страна повторно продолжува со своите непредвидливи игри. Во последниот натпревар успеаа да го победат Менхенгладбах со 5-1, а пред тоа ремизираа против Леверкузен. Овде веруваме дека головите ќе бидат присутни и типуваме ГГ со квота 1.44 во Mozzart.

Аугсбург – Волфсбург – 1Х

Кој веруваше дека Аугсбург ќе запише три последователни победи од кои едната ќе биде против Баерн Минхен. Да, тоа се случи и сега се наоѓаат на средината на табелата, а ако продолжат со ова темпо може да се замешаат и во борбата за Европа. Волфсбург од друга страна во овој натпревар влегува со добро расположение откако во последното коло запиша победа над Штутгарт, но сепак се на долниот дел на табелата. Како и да е, веруваме дека домаќините на овој натпревар ќе останат непоразени и типуваме 1Х со квота 1.61 во Bet365.

Леверкузен – Шалке – 1

Фановите на Леверкузен се тотално разочарани. А и како не би биле кога тие очекуваа борба за Европа, а Леверкузен во моментов е на претпоследната позиција со 5 бода и само еден остварен триумф. Денешниот противник не е ништо подобар, поточно Шалке има само шест бода, па и тие се наоѓаат во групата за борба за опстанок. Време е Фрамацевтите да земат три бода, па затоа овде типуваме 1 со квота 1.50 во 22Bet.

Бохум – Ајнтрахт Франкфурт – 2

Најсериозниот кандидат за елиминација за оваа сезона е Бохум. Тие дефинитивно не припаѓаат на Бундеслигата, а најдобар показател за тоа ни е моменталната ситуација каде што овој тим има освоено само еден бод и тоа во претпоследното коло. Ајнтрахт и оваа година игра одлично, па дефинитивно ако продолжат вака ќе ги гледаме во некој од европските купови. Ајнтрахт е фаворит на овој дуел и веруваме дека ќе успеат да ги земат сите три бода. Наш предлог е 2 со квота 1.90 во 20Bet.

Мајнц – Лајпциг – 3+

Aко ги погледнеме резултатите наназад, лесно може да се заклучи дека тимот на Мајнц е во криза. Тие на последните четири натпревари се без победа, поточно на три првенствени и еден пријателски дуел. Гостите пак запишаа две победи од кои едната очекувано против Бохум во Бундеслигата, а другата им беше во рамките на Лигата на шампиони каде што го совладаа тимот на Селтик со резултат од 3-1. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 1.80 во Mozzart.

Дортмунд – Баерн Минхен – ГГ3+

После осум кола во Бундеслигата, овие два тима се изедначени и се на делба на третата позиција на табелата. Ниту Баерн игра како што знае и умее, а ниту Дортмунд е во некоја си опасна форма. Борусија во претходниот дуел запиша пораз од Келн и покрај тоа што имаа водство во првото полувреме од натпреварот. Баерн пак со победа над Леверкузен ја прекина серијата од четири неуспешни дуели во Бундеслигата. И двата тима влегуваат со добро расположение во овој дуел бидејќи запишаа победи во рамките на ЛШ. Ние типуваме ГГ3+ со квота 1.72 во Bet365.

Менхенгладбах – Келн – ГГ

Менхенгладбах има амбиции за пласман во некој од европските купови. Засега може да кажеме дека играат просечно и дека не заостануваат многу зад тие позиции, но сепак конкуренцијата за таа мисија е огромна. Келн од друга страна се покажа во вистинско светло во претходниот натпревар и успеа да ја неутрализира предноста на Дортмунд во првото полувреме и да ги земе сите три бода на крајот. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 1.53 во 22Bet.

Херта – Фрајбург – 3+

Херта влезе во реми серија, поточно запиша три нерешени резултати во последните три натпревари, па сега се наоѓаат на вториот дел на табелата. За противник овој пат го имаат фантастичниот Фрајбург кој има само еден пораз во првите осум кола од новата сезона. Можеби гостите се во предност на овој натпревар, но ние решивме да типуваме на голови и тоа 3+ со квота 1.87 во 20Bet.

Штутгарт – Унион Берлин – Х2

Швабите, заедно со Бохум се двата тима кои се уште немаат победа во новата сезона. Тие запишаа пет реми и три порази, а тоа не е доволно за да ја избегнат црвената зона и позициите кои водат во понизок ранг. Унион Берлин верувале или не се на врвот на табелата и ретко кој тоа го очекуваше, но големо е прашањето колку можат да издржат тука. Овде очекуваме гостите да не бидат поразени и типуваме Х2 со квота 1.44 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*