Тикет на денот (сабота, 08.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

И оваа сабота имаме фантастична понуда која не смееме да ја игнорираме. Веруваме дека ќе ја искористиме правилно и дека ќе го направиме вистинскиот избор за натпревар за денешниот тикет. Ова е нашиот предлог.

Дортмунд – Баерн Минхен – ГГ4+ @ 2.11 во Mozzart

Дортмунд имаше одличен почеток, но во последните три натпревари некако го расипаа просекот. Имено, овој тим во тој временски период запиша два порази и само една победа. На последниот натпрева имаа водство против Келн, а жал не успеаа да го сочуваат, па беа поразени со резултат 3-2. Баерн Минхен од друга страна ја прекина лошата серија во последниот првенствен натпревар и запиша убедлива победа против Леверкузен. Ова е дефинитивно тежок натпревар за типување, но головите не би требало да изостанат. Наш предлог е ГГ4+ со квота 2.11 во Mozzart.

Хетафе – Реал Мадрид – 2/2 @ 2.15 во Bet365

Хетафе откако е започната сезона и нема кој знае какви импресивни резултати. Тие успеаа да соберат само седум бода во седум изиграни натпревар, а со оглед на тоа што нивната примарна цел е опстанокот, може да кажеме и дека се задоволни со досегашниот учинок. Реал Мадрид од друга страна го направи првиот кикс во новата сезона во Ла Лига и изненадувачки ремизираа против Осасуна. Како и да е, овде гостите се далеку поквалитетен тим и веруваме во лесна победа за нив. Типуваме 2/2 со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.54

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*