Тикет на денот е-Спорт (06.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска продолжуваат дуелите од IEM Road to Rio 2022 American RMR, а веќе се создава појасна слика за тимовите кои се на чекор до пласман во следната фаза.

9z – Evil Geniuses – 2 @ 1.57 во Bet365

9Z е најпријатното изненадување на турнирот бидејќи со две победи стигна во топ-4 и само една победа го дели до следната фаза од натпреварувањето, а во идентична позиција се наоѓа и Evil Geniuses, кој исто така беше убедлив во првите две кола. Овие две екипи се познаваат добро затоа што во април одиграа два меча, при што и двата тима триумфираа по еднаш. Меѓутоа, доколку реално ги погледнеме работите, може да забележиме дека Evil Geniuses беше убедлив во првите две кола за разлика од 9z, кој имаше повеќе среќа и успеа да слави двапати по продолженија. Наш предлог за оваа средба е 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

Arctic – Isurus – 2 @ 2.10 во 22Bet

Isurus по долго време се враќа во нашиот тикет и денеска ќе биде апсолутен фаворит против бразилски Arctic, кој успеа да ги расплака во август со победата од 19-15, па сега е време за одмазда. Двете екипи се на дното на табелата, па пораз ќе значи и дефинитивна елиминација од турнирот, додека со победа ќе се задржат шансите за изненадување и пласман во следната фаза. Ние предлагаме 2 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*