Тикет на денот (четврток, 06.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес не очекуваат доста интересни дуели, а за вас спремивме супер дабл од Лига Европа. Ова е нашиот предлог тикет.

Рома – Бетис – ГГ3+ @ 2.20 во Mozzart

Еден од поинтересните натпревари  во Лига Европа ќе се игра на Олимпико каде што Рома ќе го дочека тимот на Бетис. Познато е дека Волчицата минатата сезона стигна до трофеј во конференциската лига, што е прв европски трофеј во историјата на овој клуб. Во Серија засега работите им одат според планот, а во минатото коло запишаа важна победа против Интер. Бетис од друга страна игра солидно и имаат големи амбиции, а после два изиграни дуели тие се наоѓаат на првото место на табелата со максимален број на бодови. Овде веруваме дека двата тима ќе притискаат, па головите не би требало да изостанат. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.20 во Mozzart.

Олимпијакос – Карабах – 1 @ 1.95 во Bet365

Во Атина ќе биде дефинитивно многу интересно. Фудбалерите на Олимпијакос ќе го дочекаат тимот на Карабах. Повторно минатата сезона без поголеми проблеми, тимот на Олимпијакос стигна до титула во домашното првенство, но за жал не успеаа да стигнат до групната фаза од ЛШ, па мораше да се задоволат со ЛИга Европа. За жал овде не блескаат бидејќи имаат два порази од Нант и Фрајбург. Карабах исто како Олимпијакос не успеа да стигне до елитното натпреварување, а кога е во прашање учинокот на овој тим, после две изиграни кола се на второто место со три освоени бода. Овде сметаме дека Олимпијакос ќе ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*