Тикет на денот (среда, 05.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечерва не очекува вториот дел од третото коло на ЛШ, но и преостанатите натпревари од вонредното коло во англискиот Чемпионшип. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Севиља – Дортмунд – Т12+ @ 2.38 во Mozzart

За Андалужаните овие два натпревари со Борусија се последна прилика за да се вклучат во борбата за второто место во групата, бидејќи сметаме дека првото е резервирано за Манчестер Сити. Севиља лошо започна и поразена е на домашен терен од Сити и тоа убедливо, а во второто коло зедоа само бод во Копенхаген. Милионерите славеа со 3-0 во првото коло против Данците, а на Етихад не зедоа ниту еден бод бидејќи беа поразени со резултат 2-1. На овој натпревар решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви предложиме тип на голови. Наш предлог е Т12+ со квота 2.38 во Mozzart.

Јувентус – Макаби Хаифа – 1&3+ @ 1.83 во Bet365

Фановите на Јувентус се надеваат дека триумфот над Болоња во неделата е точката за пресврт во сезоната и дека овој тим сега ќе оди само напред. Во големи проблеми беше Старата Дама, но и нивниот тренер Алегри. Поразите се наредија во ЛШ, но и во Серија А, па сега на овој натпревар немаат многу избор освен да ги земат трите бода. Макаби Хаифа во групната фаза е без поголеми амбиции бидејќи нивното учество во овој дел ги задоволува фановите. Овде веруваме дека Јувентус ќе доминира и типуваме 1&3+ со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.36

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*