Тикет на денот е-Спорт (05.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ни доаѓаат натпреварите од IEM Road to Rio 2022 European RMR A, каде што веќе беше одиграно едно коло, по што следат важните дуели од втората рунда по која дел од тимовите ќе направат исчекор кон нокаут-фазата.

Cloud9 – G2 Esports – 1 @ 1.83 во Bet365

Cloud9 е загреан за одмазда по поразот од G2 Esports (0-2) на ESL Pro League Season 9 Finals, иако тоа нема да биде воопшто лесно со оглед на квалитетот на ривалот. Двата тима стартуваа со триумфи, и тоа G2 славеше против Ecstatic, додека Cloud9 беше подобар од B8. Нè очекува интересна пресметка меѓу екипите, а ние сметаме дека Clou9 конечно ќе се одмазди за поразот и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

Ninjas in Pyjamas – Bad News Eagles – 1 @ 1.36 во 22Bet

Ninjas in Pyjamas ја потврди супериорноста против Bad News Eagles двапати годинава, откако славеше со 2-1 и 16-11, па денеска повторно ќе биде фаворит во битката за пласман во топ-3 позициите. Позитивно за Bad News Eagles е тоа што имаат пет победи на последните пет натпревари, додека NiP славеше на само три дуели во тој период, но сепак очекуваме да заврши победничката серија на албанската екипа затоа што NiP е фаворит во овој дуел. Наш предлог е 1 со квота 1.36 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*