Тикет на денот е-Спорт (04.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Главен турнир во следните денови ќе ни биде IEM Road to Rio 2022 European RMR B, каде што се играат голем број интересни дуели, а сите дуели ќе бидат решени на само една освоена мапа.

Team Falcons – K23 – 1 @ 1.53 во Bet365

Team Falcons ќе ја носи фаворитската улога во мечот против K23 со право бидејќи славеше на последните четири од пет натпревари, и тоа против LDLC, Adepts и двапати против Ecstatic, додека загуби само од Bad News Eagles. K23 од друга страна е во лоша форма и загуби на претходните две средби од EndPoint и Sprout. Ова ќе биде прв меѓусебен дуел на тимовиве, а францускиот состав е фаворит, па наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Mouz – OG – 2 @ 2.10 во 22Bet

Кога и да се соочат овие две екипи, никогаш не е досадно, а тоа можеше да се забележи и на двата дуели кои ги одиграа во 2022 година, при што по еден дуел добија и едните и другите. Нема многу детали кои би можеле да ги разделат овие тимови во моментов бидејќи и двете имаат големи амбиции на турнирот. Mouz доаѓа во лоша форма, односно два порази по ред и една тесна победа, додека OG запиша два триумфи и еден пораз во истиот период, па е во подобар ритам и за нас ќе биде фаворит. Ние предлагаме 2 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*