Тикет на денот (вторник, 04.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

После пауза од три седмици се враќаат  европските купови. На програмата е третото коло во сите три натпреварувања, а по обичај први ќе истрчаат екипите кои се натпреваруваат во ЛШ. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Порто – Леверкузен – Т12+ @ 1.94 во Mozzart

Порто изигра фантастичен натпревар претходниот викенд и во дерби натпревар го победи тимот на Брага на домашен терен. И реми резултатот против Бенфика им одговараше, па им ја намалија предноста на само три бода. Што се однесува до ЛШ, во првите две кола останаа без освоен бода. Најпрво се сретнаа со Атлетико Мадрид, а потоа и со Клуб Бриж каде што забележаа висок пораз од 4-0. Баер го победи Атлетико во второто коло, но и тие беа поразени од Белгијците. Овде ние очекуваме дека домаќините ќе постигнат најмалку два погодоци и типуваме Т12+ со квота 1.94 во Mozzart.

Клуб Бриж – Атлетико Мадрид – 2 @ 2.09 во Bet365

Белгискиот првак е дефинитивно најпријатното изненадување во првите две кола од групната фаза на ЛШ. Влегоа во доста квалитетна група, но и група која дава шанса да се направи нешто големо. Тоа успеаа да го искористат и запишаа победи против Леверкузен на домешн терен и на гостувањето во Порто. Атлетико е поразен  во дерби натпреварот против Реал, но после паузата зедоа три бода од гостувањето кај Севиља, па овој натпревар го дочекуваат со добро расположение. Ние типуваме 2 со квота 2.09 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*