Тикет на денот е-Спорт (03.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска за вас ги нудиме најдобрите натпревари од Rainbox Six, каде што во моментов актуелен е турнирот European League 2022 – Stage 3.

Rogue – G2 Esports – 1 @ 1.83 во Bet365

По три одиграни меча на турнирот Rogue не е на посакуваната позиција бидејќи е четврто место со само пет бодови, иако се очекуваше да биде меѓу првите две позиции на стартот, додека G2 Esports е уште полош и со само четири бода се наоѓа дури на осмата позиција. Победата е важна за двете екипи, но ако ги погледнеме последните средби кои ги одиграа овие тимови може да забележиме доминација на Rogue. Тие го добија едниот меч со убедливи 2-0 во „сетови“, додека вториот го прегазија G2 со 7-1 и затоа се фаворит во оваа средба. Наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

Heroic – Team BDS – 1 @ 2.25 во 22Bet

Ова ќе биде пресметка за тронот, затоа што Heroic во моментов го има лидерското место со осум бодови, додека зад него е Team BDS со еден бод повеќе, па победникот од оваа средба ќе биде прв по четвртото коло. Интересно е тоа што сите три меѓусебни дуели беа возбудливи и драматични до самиот финиш, а очекуваме и такво нешто со тоа што поголема шанса за триумф има Heroic, кој покажа подобра игра во првите кола, а исто така ги доби и последните два меча против BDS Esport. Ние предлагаме 1 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*