Тикет на денот (понеделник, 03.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

После одличниот викенд и пред продолжението на европските купови, овој понеделник имаме нешто послаба понуда. Сепак се потрудивме да издвоиме супер дабл и да ви го претставиме во форма на тикет на денот.

Рајо Валекано – Елче – 1&2+ @ 2.35 во Mozzart

Во мадридското предградие Валехас, Рајо го дочекува последнопласираниот Елче. За гостите ова може да биде круцијален момент и покрај тоа што е се уште почеток на сезоната. Гостите имаат само еден освоен бод во шест изиграни кола, а успеаа само два пати да ја затресат мрежата на своите ривали. Се покажува на фактот дека во оваа трета сезона во елитата, тешко дека ќе успеат да останат. Рајо има седум бода, но изгубија три пати во четирите последни натпревари. Овде сметаме дека домаќините ќе победат и ќе се постигнат најмалку два погодоци. Коефициентот за 1&2+ изнесува 2.35 во Mozzart.

Нордсјеланд – Рандерс – 3+ @ 1.72 во Bet365

После одличниот почеток на сезоната, екиапта на Нордсјеланд во претходните две кола зеде само бод. Интересно е дека лидерската позиција припаѓа на Рандерс, всушност екипата со која се сретнуваат во последниот натпревар од 11-то коло на данската Супер лига. Оваа сезона првенството е изедначено повеќе од било кога. Нордсјеланд пред паузата ремизираа со Митиланд и изгубија од Хорсенс, додека Рандерс во претходните седум антпревари победи шест пати и ремизираше кај Бронби. Овде очекуваме ефикасен натпревар и типуваме 3+ со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*