Тикет на денот е-Спорт (02.10.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска немаме голема понуда од светот на е-Спортот, но сепак ние ќе ги издвоиме најинтересните средби од тие што се достапни, а едно од нив е финалето на ESL Pro League, кој го следевме во претходниот период, додека другиот меч ќе биде од League of Legends.

Istanbul Wildcats – Isurus – 2 @ 2.25 во Bet365

Ова ќе биде интересен дуел меѓу најлошите тимови на Worlds 2022 LoL – Play-In, кои имаат по четири порази на четири одиграни меча, па само еден триумф може да врати некој од нив во живот за место во топ-4 и пласман во нокаут-фазата, иако шансите за такво нешто се навистина мали. Навистина ќе нема фаворит во оваа средба поради тоа што двата тима се екстремно лоши на турниров, но сепак ние ќе ви понудиме 2 со квота 2.25 во Bet365.

Team Liquid – Team Vitality – 2 @ 1.43 во 22Bet

Team Liquid направи изненадување со победата против Cloud9 и избори место во финалето на ESL Pro League Season 16, каде што ќе се соочи со апсолутниот фаворит Team Vitality, кој славеше против G2 со 2-0. Team Vitality ја има фаворитската улога во натпреварот против Team Liquid затоа што ги доби трите меѓусебни дуели годинава, и тоа убедливо со по 2-0, па без дилеми е поблиску до трофејот, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.43 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*