Тикет на денот е-Спорт (30.09.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По вчерашниот успешен ден ги добивме првите полуфиналисти на ESL Pro League Season 16, а денеска ни доаѓаат уште два дуели преку кои ќе ги дознаеме последните два тима кои ќе бидат дел од завршницата на турнирот.

Team Vitality – Outsiders – 2 @ 3.00 во Bet365

Team Vitality со пет победи во групата А обезбеди директно место во четвртфиналето, додека Outsiders со тешки маки ја мина групата Б, по што во првото коло од нокаут-фазата излезе на крај со Furia (2-1), а сега ќе налета на стариот должник. Иако Vitality за многумина е фаворит во оваа пресметка поради одличната форма, сепак Outsiders неколку пати досега покажа дека не треба да бидат потценети, а на своја кожа тоа најдобро го почуствуваа и играчите на Vitality во мај, кога беа декласирани со 8-16. Очекуваме изненадување во оваа средба и токму поради тоа наш предлог е 2 со коефициент 3.00 во Bet365.

G2 Esports – Natus Vincere – 1 @ 2.00 во 22Bet

Две екипи кои можеби не очекуваа да се сретнат уште во четвртфиналето затоа што и двете имаа високи амбици на турнирот, но сепак ждрепката посака да се судрат пред полуфиналето, па само еден од нив ќе дојде чекор поблиску до титулата. G2 со пет победи во групната фаза мина многу лесно, додека NaVi преживеа пекол во групата А и само поради подобрата разлика на добиени поени обезбеди плејоф. NaVi во годинава двапати го совлада G2 и тоа по голема битка, па желбата кај играчите на фаворитот е уште поголема за одмазда. Ние предлагаме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*