Тикет на денот (петок, 30.09.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Го пребродивме периодот без клупскиот фудбал, барем кога се во прашање елитните рангови. Од денес продолжуваат првенствата, а веќе одлични натпревари не очекуваат од утре. Ова е нашиот предлог тикет.

Билбао – Алмериа – 1&0-3 @ 2.18 во Mozzart

Баскијците на пауза заминаа после два последователни триумфи со дури седум постигнати погодоци. Четиир пати ја тресеа мрежата на Елче на гости, а три гола постигнаа против Валекано на домашниот Сан Мамеш. Алмерија рано влезе во криза и зад себе има три натпревари запишани како пораз, па затоа имаат само четтири бода од шест изиграни натпревари. Овде очекуваме победа за домаќините, а сметаме дека и опсегот на голови ќе биде 0-3. Коефициентот за 1&0-3 гола во Mozzart изнесува 2.18.

Тун – Ксамакс – 1&2+ @ 1.90 во Bet365

Продолжува и швајцарската Челинџ лига и тоа после три недели со оглед на тоа што во меѓувреме се изигра едно коло од купот. И баш во тоа натпреварување се сретнаа овие две екипи, но тој натпревар се играше во Нојшател. Сега се игра во Тун и домаќините се огромни фаворити бидејќи славеа во тој куп дуел со 2-1. Ксамакс очајно ја започна сезоната и после осум изиграни натпревари имаат само еден бод на своето конто, па се наоѓаат убедливо на последното место на табелата. Победата на домаќините не би требало да изостане, а ние типуваме 1&2+ со одлична квота од 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*