Тикет на денот е-Спорт (28.09.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Почна нокаут-фазата на ESL Pro League Season 16, па веќе се познати шест четвртфиналисти, каде што има место за уште двајца кои ќе ги дознаеме во текот на денешниот ден.

Outsiders – Furia – 2 @ 1.53 во Bet365

Furia дури трипати годинава го нокаутира составот на Outsiders, а во моментов е на добар пат за четврта победа која ќе им овозможи место меѓу најдобрите осум екипи на турнирот. Furia во групата Д го освои второто место со четири победи и еден пораз, па за малку им избега врвот, додека Outsiders немаше најуспешен настап и едвај го освои третото место во групата Б. Сè оди во прилог на Furia, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.53 во Bet365.

Natus Vincere – Heroic – 2 @ 3.00 во 22Bet

Natus Vincere го фати последниот воз за осминафинале на турнирот, откако со два триумфи и три  порази заврши на трета позиција само поради подобриот однос на освоени и загубени поени бидејќи со ист резултат (две победи и три порази) беа и Team Spirit и Ninjas in Pyjamas. Од друга страна, Heroic беше поуспешен и му недостигаа само осум поени за да го освои првото место во групата Ц. Со оглед на настапите во групната фаза може да се забележи дека во подобра форма е Heroic, па затоа ние предлагаме 2 со квота 3.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.59

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*