Тикет на денот (среда, 28.09.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

После неколку дена каде што имавме солидна понуда благодарение на Лигата на нации, денес за жал таа понуда е катастрофална. Сепак ние се потрудивме да издвоиме два натпревари и да ви ги претставиме во форма на тикет на денот.

СЈК – КУПС – 2 @ 2.00 во Mozzart

Првиот натпревар на овој тикет ни доаѓа од финскиот шампионат каде што ќе се сретнат СЈК и КУПС. Домаќините се наоѓаат на шестото место на табелата и имаат доста мали шанси за да стигнат до горните позиции, поточно до позицијата број три која носи пласман во квалификациите за конференциската лига. КУПС од друга страна ќе направи се за да го надомести тоа што го изгуби лани, поточно тие во фото финишот ја изгубија титулата. Во моментов се наоѓаат на второто место со пет бода помалку во однос на актуелниот шампион на Финска. Ние овде предлагаме да изиграте 2 со квота 2.00 во Mozzart.

Форталеза – Фламенго – 2 @ 2.25 во Bet365

Форталеза во овој момент се наоѓаат на 14-то место на табелата и како што засега стојат работите, впечатокот е дека на овој тим им претстои голема борба за опстанок, бидејќи имаат само три бода повеќе во однос на најзагрозените екипи. Во минатоот коло ремизираа на гостувањето кај Жувентуд со резултат 1-1, а тоа беше трет дуел каде што не успеаа да победат. Фламенго дефинитивно требаше да покаже повеќе во овогодинашното издание на бразилската Серија А. Се наоѓаат на четвротот место на табелата, а тоа е последна позиција која гарантира пласман во Копа Либертадорес. Во овој натпревар имаат реални шанси за да ја прекинат лошата серија, па типуваме 2 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*