Тикет на денот е-Спорт (27.09.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се игра третото коло од Elisa Invitational Fall 2022, кое ќе ни даде дел од патниците во следната фаза, а првиот натпревар почнува од 11.00 часот.

Sprout – Bad news eagles – 2 @ 1.83 во 22Bet

Bad news Eagles е на врвот во Main Stage и потребна му е една победа за пласман во осминафинале на турнирот, а одлична шанса за такво нешто им е дуелот против Sprout, кој исто така има два триумфи по воведните две кола. Овие тимови веќе еднаш се судрија во јуни, а тогаш декласиран беше Sprout со 0-2, па со право ќе биде аутсајдер во оваа пресметка, иако ние очекуваме победникот да се реши по три одиграни мапи. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

Eyeballers – Dynamo Eclot – 2 @ 1.53 во Bet365

Овој меч ќе значи многу за двете екипи бидејќи еден тим ќе тргне кон следната фаза, додека поразениот ќе биде чекор поблиску до елиминација од турнирот. Eyeballers во првото коло загуби од Saw со 1-2, по што се врати во живот со триумф над Hotspurs (2-1), додека нивниот денешен ривал Dynamo Eclot доживеа пораз од Bad News Eagles со 1-2 по тешка битка, по што го елиминира Skade од натпреварувањето. Dynamo Eclot, освен поразот од Bad News Eagles, не треба да доживее друг неуспех во Main Stage бидејќи е еден од тимовите со најголеми шанси за титулата, па затоа ние предлагаме 2 со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*