Тикет на денот (вторник, 27.09.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Стигнавме до крајот на третото по ред издание на лигата на нации. Останаа да се решат уште дилеми во однос на тоа кој ќе биде победник во групата, а и кој ќе се спушти еден ранг подолу. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Швајцарија – Чешка – 3+ @ 2.08 во Mozzart

И покрај победата в Шпанија пред неколку дена, Швајцарците немаат шанса за лидерското место. Сепак се уште немаат обезбедено ниту опстанок во А двизијата, па против Чешка им е неопходен макар бод. Чешка го доживеа најубедливиот пораз на домашен терен против Португалија и со малку ентузијазам стигнува во Ст. Гален. Исто така треба да нагласиме дека гостите не патуваат во Катар, а дополнителен удар би било елиминацијата од дивизија А. Како и да е, овде типуваме 3+ со квота 2.08 во Mozzart.

Норвешка – Србија – ГГ3+ @ 2.35 во Bet365

Прашањето се победник во групата ќе се одговори во Осло. Овие две селекции прикажаа убедливо најмногу, додека Словенците и Швеѓаните остануваат како трето и четвртопласирани селекции. Овие две селекции имаат двајца фантастични голгетери кои се лидери на листата на стрелци во Лигата на нации, но и во англиската Премиер лига. На домаќините им е доволен и бод, благодарение на победата во Белград, па нема сомнеж дека Србите ќе играат ултра офанзивно. Овде очекуваме притисок на двете страни, па типуваме ГГ3+ со квота 2.35 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.89

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*