Тикет на денот е-Спорт (26.09.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ни доаѓаат два натпревари од групата Ц на турнирот ESL Challenger League Season 42: Europe, кои ќе ни дадат два патници во четвртфиналето на Upper Bracket.

Bluejays – Heet – 1 @ 2.62 во 22Bet

Македонскиот тим Bluejays е на 46. место во светот и разочара во квалификациите за IEM Road to Rio 2022, каде што не ги покажа своите квалитети и предизвика сомнеж кај навивачите. Сепак, позитивно е тоа што се пласира во плејофот на CCT Central Europe Series 2 без да загуби дуел.

Heet се наоѓа на 24. позиција на ранг листата и се пласираше за IEM Road to Rio 2022, додека на стартот на овој турнир го декласира Sinners со 2-0 и покажа дека има квалитет за пласман во следната фаза.

Иако Heet ќе важи за голем фаворит во оваа пресметка поради нивната моментална форма, сепак ние се надеваме на изненадување и наш предлог е 1 со квота 2.62 во 22Bet.

Finest – Sinners – 2 @ 1.72 во Bet365

Овие тимови се познаваат многу добро со оглед на тоа дека досега одиграа шест меѓусебни дуели од кои четири му припаднаа на Sinners, а тоа е само еден податок кој оди во нивни прилог. Друга причина поради која Sinners ја носи фаворитската улога во оваа пресметка е тоа што има четири победи на последните пет меча во сите конкуренции, додека сенка на тие резултати фрла дебаклот против Heet (0-2). Finest во тој период победи само еднаш и воопшто не импресионира никого со настапите. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*