Тикет на денот е-Спорт (25.09.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште само три места останаа да се пополнат на CCT Central Europe Series #2, па ќе биде интересно да видиме кои екипи ќе го заслужат своето место во осминафинале.

Honoris – Enterprise – 2 @ 1.72 во Bet365

Денешниот меч ќе реши сè, а Honoris не е во најповолна ситуација затоа што има два триумфи против ex-Skade и Apeks, но и два порази од Bluejays и K23. Исто така, во прилог не им оди моменталната форма, односно четири порази на последните пет дуели во сите конкуренции, додека на нивниот денешен противник Enterprise му оди сосема добро и има четири победи на исто толку дуели. Исто така, Enterprise го доби последниот меѓусебен дуел со Honoris, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

Big Academy – eSuba – 1 @ 1.57 во 22Bet

Big Academy изненади непријатно со два стартни порази од Los Kogutos и K23, но сепак успеа да се врати во трка за осминафинале, откако во претходните две кола ги реши Mouz и For The Win, па затоа ја имаат и фаворитската улога против eSuba, кој од друга страна разочара, иако делуваше дека со една нога е во нокаут-фазата. Тие тргнаа со две победи против Apeks и K23, но потоа беа декласирани од Bluejays и IntoTheBreach. Ние предлагаме 1 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*