Тикет на денот е-Спорт (23.09.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Две одлични средби нè чекаат во денешниот тикет од е-Спортот, а ни доаѓаат од ESL Pro League Season 16.

Eternal Fire – Evil Geniuses – 1 @ 1.36 во Bet365

Eternal Fire запиша два порази на стартот на натпреварувањето, а денеска ќе се обиде да го поправи впечатокот против Evil Geniuses, кој исто така загуби двапати на стартот. Овие екипи досега не се сретнале, но овој пат Eternal Fire ќе ја носи фаворитската улога поради подобриот настап во првите средби, иако ги загуби. Добар впечаток остави против Furia, која сепак беше подобра со 2-1, додека Evil Geniuses беше декласиран во двете пресметки со по 0-2. Наш предлог е 1 со коефициент 1.36 во Bet365.

Team Liquid – Furia – 1 @ 2.10 во 22Bet

Team Liquid славеше пред два месеци со 2-0 против Furia, откако претходните две средби ги загуби против истиот ривал. Денеска на табелата гледаме добри резултати од двата состави кои со по две победи се на делба на втората позиција, а само еден од нив ќе се вклучи во битката за прво место со неверојатниот Cloud9. Иако не се променија многу работи во однос на претходната меѓусебна средба, сепак Furia покажа подобар карактер на воведните два натпревари, па затоа ние предлагаме 2 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*