Тикет на денот (петок, 23.09.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

За викендов сепак не очекува нешто подобра понуда со оглед на тоа што покрај лигата на Нации имаме и редовни кола во ниските лиги ширум Европа. Ова е предлог тикетот за денес.

Германија – Унгарија – ГГ3+ @ 2.44 во Mozzart

Во конкуренција со Италија, Англија и Германија, после четири кола во оваа група, во водство е Унгарија. Унгарците имаат седум бода, еден повеќе од Германците кој моментално се на втората позиција. Оваа ситуација се случи поради двете победи на Унгарија над Англија. Германија исто така сака трофеј кој им недостига, а сега се без пораз во првите четири кола, но имаат само една победа. Ова дефинитивно е дуел на две екипи кои играат отворено и ефикасно, па головите не би требало да изостанат. Типуваме ГГ3+ со квота 2.44 во Mozzart.

Босна и Херцеговина – Црна Гора – 1Х&0-2 гола @ 1.93 во Bet365

Доста интересен расплет не очекува и во оваа група од дивизија Б. Пред последните две кола во водство е БиХ со 8 бода, а Црна гора има еден помалку. Сепак тука не смееме да ја отпишеме и Финска која освои четири бода и нив во регионалното дерби им одговара реми резултат. На последното место во групата се Романците со само три бода и тие ќе се обидат во последните два натпревари да избегнат преселба во Ц дивизијата. Овде веруваме дека домаќините ќе останат непоразени и типуваме 1X&0-2 гола со квота 1.93 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*