Бундеслига 6-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Денес започнува 6-то коло од Бундеслигата каде очекуваме возбудливи натпревари со многу голови.

Вердер – Аусбург 1 @ 1.57

Вердер добро ја започна сезоната и после пет кола има само еден пораз и две победи. Меѓутоа, Вердер се уште нема победа пред своите навивачи и се чини дека сега е вистински момент за тоа. Аусбург многу лошо ја отвори сезоната, па после пет кола има четири порази. Овој тим до крај ќе се бори за опстанок оваа сезона, но моментално се наоѓа во многу лоша форма. Сега му гостува на Вердер каде по традиција има лоши резултати. Нашиот предлог е Тип 1 со коефицинет 1.57 во Bet365.

Баерн Минхен – Штутгарт 4+ @ 1.61

Баерн Минхен не ја отвори најдобро оваа сезона и на последните два меча одигра реми, но против Интер во ЛШ ја покажа својата класа. Баварците ќе сакаат брзо да се вратат на врвот и немаат право на уште еден кикс. Штутгарт нема победа после првите пет кола и тешко дека ќе дојде до бод на ова гостување. Очекуваме „дожд“ од голови и нашиот предлог е 4+ со коефицинет 1.61 во Mozzart.

Франкфурт – Волфсбург ГГ @1.59

Франкфурт после лошиот старт на сезоната запиша две победи со ред, но тренерот има проблем со неколку повредени фудбалери. Тимот е во добра форма и игра на домашен тарен, па тоа секако ќе биде предност. Волфсбург оваа сезона игра очајно и има само два бода после пет кола, па едноставно мора да почне да освојува бодови. Овие тимови играат отворен фудбал, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.60 во  22Bet.

Херта – Баер Леверкузен 3+ @1.53

Еден од најинтересните дуели ова коло помеѓу два тима кои имаат приближен квалитет и се наоѓаат еден до друг на табелата. Гостите сигурно не се задоволни од досегашниот учинок и ќе дојдат во Берлин по трите бода, но Херта ја има предноста на домашниот терен. Нивните натпревари често се ефикасни, па нашиот предлог е 3+ со квота 1,53 воBet365.

Хофенхајм – Мајнц ГГ @1.55

Дуел на два тима кои одлично ја започнаа сезоната и се во добра форма. Двата тима играат отворен и ефикасен фудбал, па очекуваме голови на двете страни. Имаат само еден бод разлика на табелата, па овој натпревар е многу важен за двата тима бидејќи може да го определи понатамошниот тек од сезоната. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.55 во Mozzart.

Лајпциг – Дортмунд  1 @ 2.30

Дерби на колото помеѓу два тима кои се борат за највисок врв. Лајпциг имаше лош старт на сезоната, па дојде до тренерска смена, а ова ќе биде прв натпревар на новиот тренер. Поради тоа му даваме предност на домаќините, бидејќи имаат квалитет, а и немаат повеќе право на кикс. Од друга страна Борусија не делува многу сигурно оваа сезона. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.30 во  22Bet.

Шалке – Бохум 1 @ 2.00

Шалке лошо ја отвори сезоната и има само три бода после 5 кола, па ова е вистинско време за првата победа во сезоната. Бохум е најслабиот тим во лигата, до сега нема освоено ниту еден бод, па е прв фаворит за испаѓање. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 воBet365.

Келн – Унион Берлин ГГ @ 1.70

Дуел на два тима кои беа најголемо изненадување минатата сезона, а и оваа сезона почнаа добро. Очекуваме голема битка на израмнети тимови кои играат отворен фудбал и поради тоа нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 воMozzart.

Фрајбург – Мехенгладбах 1 @ 2.00

Фрајбург е на првото место  на табелата и не е случајно, тимот игра одлично и е во добра форма. Постигна победа и во Европа, па самодовербата е на високо ниво. Мехенгладбах е тим со многу проблеми во играта и тешко дека ќе стигне до бодови на овој меч, иако има потенцијал да се искачува на табелата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 во  22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*