Тикет на денот е-Спорт (05.08.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

WePlay Academy League Season 5 ни носи два нови натпревари, а веќе може да се забележи дека речиси сè е решено во групата Б, додека во групата А ситуацијата е искомплицирана.

Natus Vincere junior – Mouz NXT – 1 @ 2.25 во 22Bet

NaVi има 15 бода, колку и Mouz NXT, а во претходниот меѓусебен дуел ги совлада пред три дена, па денеска се очекува нов триумф за нив и нови три бода со кои автоматски ќе влезат во трката за првата позиција на која се наоѓа Astralis Talent. Mouz NXT досега многупати знаеше да нè изненади, но не веруваме дека тоа ќе биде случај и денеска со оглед на неколку непредвидени порази во претеходните дуели. Наш предлог е 1 со коефициент 2.25 во 22Bet.

Astralis Talent – Fnatic Rising – 1 @ 2.00 во Bet365

Слободно може да кажеме дека сите очи ќе бидат вперени во дербито меѓу Astralis Talent и Fnatic Rising затоа што ова е меч кој исто така решава за врвот во групата А. Astralis беше победник во претходниот меч кој се одигра на 2 август, но ова ќе биде уште една спектакуларна пресметка со сигурност и веруваме дека нема да ве разочара. Со оглед на моменталната форма наш фаворит во овој меч ќе биде Astralis и затоа ви нудиме 1 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*