Тикет на денот (петок, 05.08.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е викендот каде што започнуваат три од петте најјаки лиги во Европа и тоа Англија, Германија и Франција, но првенствата започнуваат и во Холандија, Португалија и Турција. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Кристал Палас – Арсенал – Т22+ @ 1.97 во Mozzart

Првото коло скоро секогаш носи многу изненадувања, но нас ни делува дека ова може да биде успешна за Арсенал. Беше добра и претходната се до финишот, а потоа пласманот за ЛШ им побегна буквално од „раце“. Летово на Емирејтс стигнаа сериозни играчи, па Арсенал спремен влегува во новата сезона. Кристал Палас малку го промени тимот, па општиот впечатокот е дека повторно може да очекуваат сличен пласман како претходните сезони, а тоа е пласман на средината на табелата. Ние овде решивме да типуваме Т22+ со квота 1.97 во Mozzart.

Лингби – Митиланд – 2&2+ @ 2.06 во Bet365

Вицешампионот на Данска имаше напорен период зад себе. Иако е само почеток на сезоната, Митиланд во 15 дена изигра шест официјални натпревари и тоа три во првенството и три во квалификациите за ЛШ. Во домашниот шампионат не започнаа баш најдобро и на првите два натпревари успеаа да земат само бод, а минатата седмица славеа во Оденсе и ги зедоа првите три бода. Лингби не може да бидат задоволни од почетокот на повратничката сезона во првата лига бидејќи во првото коло ремизираа против Силкеборг, а потоа беа поразени од Хорсенс и Нордсјеланд. Митиланд делува уморно, но секако е далеку поквалтиетен тим од Лингби. Наш предлог е 2&2+ со квота 2.06 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*