Тикет на денот е-Спорт (23.06.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Може да се пофалиме со уште еден успешен ден во League of Legends, па затоа не го менуваме спортот ниту денеска во нашиот тикет од е-Спортот, а овој пат ќе ви понудиме два меча од LVP Superliga Summer.

KOI – G2 Arctic – 2 @ 1.61 во Bet365

Амбициите на G2 се повеќе од јасни, а тоа е освојување на турнирот, иако ќе има пеколна конкуренција од Team Heretics и Bisons Club. KOI има три победи и четири порази по седум кола, па може само да се надева на пласман во четвртфинале. G2 Arctic ќе бара одмазда за поразот од пред неколку сезони, кога KOI славеше со 1-0, а ова е идеална шанса за нив да направат исчекор во борбата за првата позиција. Наш предлог е 2 со коефициент 1.61 во Bet365.

Team Heretics – Giants – 1 @ 2.10 во 22Bet

Дербито на турнирот се игра меѓу Heretics и Giants, кои се во трка по првите две позиции во групната фаза. Heretics е во подобра позиција поради тоа што има пет победи и два порази, но Giants им „дише во врат“ со четири триумфи и три порази. Доколку слави Giants, тоа дополнително би ја искомплицирало борбата за првата и втората позиција, а со оглед на моменталната форма ние сметаме дека Heretics ќе излезе како победник, па затоа ние предлагаме 1 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.36

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*