Тикет на денот (четврток, 23.06.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес може да кажеме дека е и најслабиот ден од почетокот на годината. Сепак, ние максимално се потрудивме да издвоиме барем два натпревари и да ви ги претставиме во форма на тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Фар Рабат – Магреб Фес – 1 @ 2.30 во Mozzart

Екипата на Рабат се наоѓа во одлична форма во мароканската Ботола лига и на последните четири натпревари немаат пораз, поточно во тој временски период запишаа три победи и реми. Фар Рабат сака да ја зачува третата позиција и така да избори пласман во афричкиот Куп на конфедерации. Гостите се наоѓаат на 4-то место и имаат само два бода помалку од денешниот противник. Сепак, Фар Рабат е во многу подобра форма, па очекуваме да победат на овој натпревар. Типуваме 1 со квота 2.30 во Mozzart.

Гуарани – Амелијано – 1 @ 1.85 во Bet365

Во Паргвајската АПература се ближи крајот на првенството, а за титула се борат Либертад и Серо ПОртено. Екипата на Гуарани игра градско дерби со Амелијано. Домаќините моментално се на четвртото место и таа позиција ја делат со тимот на Ресистенција. Гостите се во долниот дел на табелата и се наоѓаат на 11-то место со 14 бода колку и после пласираниот тим на 12-ти Октомври. Јасно е дека на овој натпревар Гуарани е поквалитетен тим и дека треба да победи, па предлагаме да изиграте 1 со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.35

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*