Тикет на денот е-Спорт (07.06.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Elisa Invitational Spring 2022 денеска ни ги нуди натпреварите од третото коло во Main Stage, а уште денеска ќе дознаеме двајца патници во плејофот.


Sinners – Enterprise – 1 @ 2.37 во Bet365

Sinners по две одиграни средби има една победа и еден пораз, па се наоѓа на делба на шестата позиција на табелата, а денеска ќе има шанса за напредок и пласман во четвртфинале. Enterprise, исто така изненади и има победа против AGO, но и пораз од Ecstatic. Едноставно во оваа средба нема друг фаворит освен Sinners, а една од причините е тоа што Enterprise нема ниту една победа против денешниот ривал, иако досега беа одиграни осум меѓусебни средби. Наш предлог е 1 со коефициент 2.37 во Bet365.

Team Finest – Sprout – 2 @ 1.72 во 22Bet

Уште една интересна пресметка се игра меѓу Finest и Sprout, кои триумфираа во првите две кола.  Sprout беше подобар од Tricked и Apeks, додека Finest ги совлада Kova и Team Bluejays. Екипите се познаваат добро бидејќи досега одиграа два меѓусебни дуели, а двата ги доби Sprout. Двете екипи се во одлична форма и нијанси ќе го одлучат победникот, кој очекуваме да биде решен во три „сета“. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*