Тикет на денот е-Спорт (04.06.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

ROG Masters East EMEA 2022 ни нуди четири натпревари од четвртфиналето на турнирот, а во нашиот тикет од е-Спортот ќе пронајдете два дуели.

Dynamo Eclot – Ungentium – 1 @ 1.53 во Bet365

Dynamo Eclot му одржа лекција на полски Ungentium пред неколку месеци, кога го совлада со 16-9 и го покажа својот квалитет. Денеска овие екипи повторно ќе се соочат, меѓутоа во четвртфиналето на турнирот и само за еден ќе има место меѓу четирите најдобри екипи. Во моментов поголеми шанси за такво нешто има Dynamo Eclot, кој е во речиси совршена форма и има четири победи на последните пет меча, а „дамка“ остава само проазот од Pact. Од друга страна Ungentium има само две победи во претходните пет натпревари, па наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Wolsung – Quadruple – 1 @ 2.10 во 22Bet

Wolsung се намачи против RoadRunnerZ во осминафиналето, но сепак избори место во четвртфинале, каде што ќе се соочи со Quadruple, кој издоминира во претходниот меч и го прегази Hapoka со 2-0. Ова ќе биде прво соочување на екипите, а Wolsung може да се пофали со три победи месецов, додека Quadruple има само една, па логично фаворит ќе биде Wolsung и ние предлагаме 1 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*