Тикет на денот (сабота, 04.06.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денес на „менито“ ги имаме натпреварите од Лигата на нации, а освен тоа ќе се игра и во некои послаби европски лиги. Ние се потрудивме да издвоиме супер дабл и да ви го претставиме во форма на тикет на денот.

Турција – Фарски Острови – 1/1&3+ @ 1.95 во Mozzart

Овде имаме дуел на две селекции кои се различни по квалитет. Турција за жал Мундијалот ќе го гледа на малите екрани бидејќи тој сон им беше „скратен“ од страна на Португалија каде што успеаа да ги победат во ½ финалето од баражот. Селекцијата на Фарски Острови нема некои големи амбиции со оглед на тоа што конкуренцијата во групата е огромна и има од нив далеку поквалитетни селекции. Турците овде треба да доминираат и предлагаме да изиграте 1/1&3+ со квота 1.95 во Mozzart.

Tигрес – Богота – 2 @ 2.42 во Bet365

Тигрес во првите пет натпревари од новото издание на ова натпреварување не успеа да запише победа, односно во тој временски период зедоа само еден бод штои е навистина премалку. Богота од друга страна имаше одлиен почеток, но веќе во последните три натпревари попуштија и запишаа два порази и едно реми. Богота се издвојува како поквалитетен тим на овој натпревар и веруваме дека можат да победат без поголеми проблеми. Коефициенот за победа на гостите 2.42 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*