Тикет на денот е-Спорт (03.06.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги следиме возбудувањата од последното коло на балканскиот турнир во CS:GO, каде што учествува и македонскиот тим Bluejays.

Bluejays – 4glory – 1 @ 1.80 во Bet365

Bluejays не се наоѓа во најдобра позиција во моментов бидејќи има два триумфи и четири порази, а тоа не им носи место во нокаут-фазата, па затоа немаат друг избор освен победа во мечот против 4glory, кој се наоѓа на четвртата позиција во групата со три победи и исто толку порази.

Овие тимови се познаваат многу добро затоа што претходно одиграа пет меѓусебни дуели, при што четири завршија во прилог на Bluejays, кој со победа во денешниот меч би обезбедил место меѓу најдобрите. Наш предлог е 1 со коефициент 1.80 во Bet365.

Blink – iNation – 2 @ 1.80 во 22Bet

Дерби кое треба да го решат нијанси. Албанскиот тим Blink не може да се пофали со завидни резултати во последно време бидејќи има само една победа на претходните три натпревари во сите конкуренции. Додека INation славеше на четири од последните пет средби. Двете екипи се во делот од табелата кој носи во нокаут-фазата. iNation си ја заврши работата и ќе заигра директно во UpperBracket Final, додека Blink нема друг избор освен победа. Ние предлагаме 2 со квота 1.80 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*