Македонија на 4 јуни ја почнува одбраната на европскиот трон во CS:GO

Македонската е-Спорт репрезентација во CS:GO утре, 4 јуни, ќе ја почне одбраната на титулата на Европското првенство.

Европскиот шампионат ќе биде составен во два дела, и тоа првиот ќе биде онлајн и тимовите ќе се натпреваруваат во групи, додека вториот ќе се одржи во Романија.

Македонските натпреварувачи ќе се соочат со Холандија, Унгарија и Чешка за место во плејофот, а сите дуели од групната фаза се играат на 4 јуни.

Првиот меч е закажан против Холандија од 13 часот, по што следи средба против Чешка во 15 часот, а третиот дуел е од 17 часот против Унгарија.

Репрезентацијата ќе биде составена од Јане „aidKiT“ Апостолоски, Дамјан „kyxsan“ Стоилковски, Александар „CacaNito“ Ќулукоски, Даниел „dan1“ Глигоров и Павле „stYleEeZ“ Стојановски.

Возбудувањата од е-Спортот и нашите дневни тикети може да ги пронајдете ТУКА.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*