Тикет на денот е-Спорт (01.06.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И вчера имавме успешен ден на ESEA Season 41: Advanced Division – Europe, а денеска се надеваме дека ќе продолжиме по истиот пат. Нови два меча ви нудиме од турнирот во CS:GO, иако понудата на е-Спортот е навистина голема, па и денеска има многу натпревари во различни видео-игри.

Savage – Honoris – 1 @ 1.66 во Bet365

Savage вчера запиша уште еден пораз, па мора да бара спас во денешниот дуел против Honoris. Ниту едниот, ниту другиот тим не се во добра ситуација затоа што Savage со три победи и шест порази се наоѓа пред зоната за испаѓање, а Honoris го делат само пет места до опасната зона и има три триумфи и пет порази.

Овие екипи досега не се сретнале на ниту еден турнир, но нивната лоша серија мора конечно да заврши, а во покритична состојба е Savage, кој не знае за победа на последните четири дуели. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

Velox – KappaB – 2 @ 1.50 во 22Bet

Velox е уште еден тим кој се соочува со испаѓање од шампионатот, меѓутоа има уште многу да се игра, но сепак пред нив се наоѓа противник кој е во далеку подобра форма, а тоа е Kappa Bar, кој се доближува кон местата кои водат во нокаут-фазата.

Доказ за ужасната форма на Velox е тоа што има само две победи на последните 10 меча во сите конкуренции, додека KappaB е во подобар ритам и има седум триумфи, а денеска се надева на шестата победа во првенството. Ние предлагаме 2 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.49

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*