Тикет на денот (среда, 01.06.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

За разлика од вчера, денешната понуда е е многу подобра. Се играат неклку важни натпревари како бараж за Мундијалот, плеј оф во шпанската Сегунда, но и ново издание на Лигата на нации. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Полска – Велс – 1&2+ @ 2.49 во Mozzart

Oвој натпревар ќе биде доста интересен. Освен што станува збор за прв натпревар од лигата на нации, овие две селекции можат заедно да се најдат и на Мундијалот. Полска веќе го оствари тоа во баражот и го доби ½ финалниот натпревар против Русите без борба, а во финалето Левандовски и другарите беа подобри од Шведска. Велшаните во ½ финалето од плеј офот победија против Австрија, но се уште не се знае кој ќе им биде последна препрека до Катар. Овде очекуваме Полска да победи и да се постигнат најмалку два погодоци. Коефициентот за 1&2+ изнесува 2.49 во Mozzart.

Фарски Острови У21 – Украина У21 – 1Х @ 2.48 во Bet365

Се приближуваме и на крајот на квалификациите за младите репрезентации за пласман на ЕП. Во најголем заостаток е селекцијата на Украина која не беше во можност да ги игра двата претходни термини, па засега изиграа шест натпревари и тоа им е доволно за да го заземат второто место на табелата. Фарски Острови е селекција која знае да направи изненадување, а пред два месеци победија во Скопје и потврдија дека имаат сериозна генерација. Ние очекуваме домаќините да не бидат поразени, а коефициентот за 1Х изнесува 2.48 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 6.17

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*