Тикет на денот е-Спорт (31.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска повторно е-Спортот нуди богата програма од неколку различни видео-игри, а ние се решивме за нови два меча од ESEA Season 41: Advanced Division – Europe.

Enterprise – Savage – 1 @ 1.61 во Bet365

Enterprise има четири победи и четири порази по осум одиграни натпревари на турнирот, но сепак тие ќе бидат апсолутен фаворит во оваа средба затоа што имаат пет триумфи на претходните пет меча на останатите турнир.

Savage со три триумфи и пет порази се наоѓа пониско на табелата, односно на место кое не води во плејофот, а не им оди во прилог ниту тоа што имаат само две победи на претходните пет средби.

Enterprise ќе биде фаворит во оваа средба бидејќи има победа и во претходната меѓусебна средба, па затоа предлагаме 1 со коефициент 1.61 во Bet365.

Bluejays – Offset – 1 @ 1.36 во 22Bet

Forze е на 44. позиција на табелата со четири победи и два порази, додека нивниот ривал Bluejays е во зоната која носи во следната фаза, т.е. се на 19. место со шест триумфи и три неуспеси. Овие екипи ќе се сретнат по третпат во историјата, а по една победа имаат во претходните соочувања. Со оглед на квалитетот кој го покажа Bluejays во претходните средби, наш предлог е 1 со квота 1.36 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.18

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*