Тикет на денот е-Спорт (28.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По вчерашниот успешен ден на турнирот WePlay Academy League Season 4 и денеска продолжуваме со два натпревари кои веруваме дека ќе бидат доволно интересни.

Eternal Fire Academy – Godsent Academy – 2 @ 1.53 во 22Bet

Godsent со две победи и еден пораз се наоѓа на третата позиција во групата А, па има реалн шанси да се вклучи во битката за врвот, додека нивниот ривал Eternal Fire со три порази е закован на дното и нема шанси за исчекор.

Иако овие две екипи досега се немаат сретнато во историјата, односно ова ќе им биде прв натпревар. Сепак, ние очекуваме добар меч од Godset Academy, како и победа која ќе ги однесе на втората позиција. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

Fnatic Rising – 00Prospects – 1 @ 1.40 во Bet365

Дерби кое ќе го решат нијанси, а засега во подобра позицја е Fnatic со три победи и еден пораз, додека 00Prospects има два триумфи и два порази, меѓутоа со победа во меѓусебниот дуел може да се сменат многу работи.

Во секој случај, ние сметаме дека Fnatic нема да си дозволи и нема да го прокоцка добриот старт на турнирот, а со уште една победа би бил чекор поблиску до следната фаза, па затоа наш предлог е 1 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*