Тикет на денот (сабота, 28.05.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната сабота е нешто послаба во однос на изминатите саботи, но сега ќе биде така и во идниот период, па ќе мора да се навикнеме. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Замалек – Исмаили – 1/1 @ 2.51 во Mozzart

Замалека е на лидерската позиција и досега забележаа одлични резултати, па таа позиција воопшто не е случајна. Треба да нагласиме дека во последните две кола запишаа два порази, а и немаа некој посебно силни противници. Исмаили е во црвената зона и не е кој знае колку квалитетен тим, па со оглед на конкуренцијата, тие веруваме дека ќе се борат до самиот крај за опстанок во египетската Премиер лига. Замалек ја има улогата на фаворит овде и веруваме дека ќе направат се за да се оправдаат за претходните киксови. Наш предлог е 1/1 со квота 2.51 во Mozzart.

Гетеборг – Сандсвал – ГГ @ 2.00 во Bet365

Иако од Гетеборг се очекуваше многу повеќе, ситуацијата е таква каква што е и овој тим се наоѓа на втората половина на табелата со вкупно освоени 11 бода од 9 натпревари. Сандсвал од друга страна е во црвената зона и нема кој знае каков учинок, поточно тие во изминатите 9 кола запишаа само две победи. Овде веруваме дека и двете екипи ќе прават притисок, па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход. Наш предлог е ГГ со одлична квота од 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*