Тикет на денот е-Спорт (23.05.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме со натпреварите од CS:GO, а во прилог ни доаѓа еден турнир од Аргентина, LVP Unity League Argentina, каде што веќе во тек е нокаут-фазата и денеска ќе добиеме еден од финалистите.

Boca Juniors – Stone – 1 @ 1.33 во 22Bet

Boca Juniors славеше на трите досегашни пресметки против денешниот ривал, а последната и најтешка победа ја оствари пред речиси еден месец. Boca Juniors бара финале по потешкиот пат, односно Lower Bracket, а со оглед на тоа дека доминира во меѓусебните пресметки со денешниот ривал и притоа има три победи на претходните четири меча, наш предлог е 1 со коефициент 1.33 во 22Bet.

Furious Gaming – River Plate – 1 @ 2.10 во Bet365

River Plate запиша два убедливи порази овој месец и тоа воопшто не е охрабрувачка вест за денешниот дуел против Furious Gaming, кој е за нијанса подобар и го распарчи денешниот ривал на 4 мај со 16-2. Победникот од овој меч ќе игра во големото финале на турнирот и ќе се бори за главната награда и пехарот, а ние предлагаме 1 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*